Jalnova ulica 49 1000 Ljubljana
+386 70 506 505 info@grandevita.si
Close

80% OMEGA-3
FORMULA ME DHA

Për trurin dhe shikimin

Kategori: , , , Product ID: 1119

DHA, acid yndyror omega-3, është një përbërës i rëndësishëm i trurit dhe syve. DHA kontribuon në mbajtjen e funksionit normale të trurit dhe shikimit . Efekti i dobishëm në tru dhe shikim arrihet me një konsum ditor prej 250 mg DHA.

5 ARSYET TË MIRA PËRSE DUHET TË ZGJEDHIM  MINAMI MorDHA Kids 3+:

  1. Përmbajtje jashtëzakonisht e lartë omega-3
  2. Procesi special i prodhimit (temperatura më e ulët, pa përdorim të tretësve)
  3.  Raporti optimal i EPA me DHA
  4. Pastërti unike
  5.  Prodhimi eko-miqësor

Paketimi: 38 g, 60 kapsula të buta me aromë luleshtrydhe

Përbërësit:koncentrat i vajit të peshkut (nga açuge, sardele dhe skumbri), xhelatinë e peshkut, ruajtës lagështie: glicerol, aromë natyrale portokalli, antioksidant: një përzierje e ekstraktit të rozmarinës dhe tokoferolit (Miradoxan).

Një kapsulë e butë përmban :  
Koncetrat i vajit të peshkut të thellësive të detit 415 mg
Acide yndyrore omega-3 332 mg
– EPA (Acid Eicosapentaenoic) 250 mg
– DHA (Acid Docosahexaenoic) 54 mg
Dy kapsula të buta përmbajnë
Koncetrat i vajit të peshkut të thellësive të detit 830 mg
Acide yndyrore omega-3 664 mg
– EPA (Acid Eicosapentaenoic) 500 mg
– DHA (Acid Docosahexaenoic) 108 mg

Produkti nuk përmban gluten dhe laktozë.

Procesi i prodhimit i konfirmuar në regjistrin EMAS.

Prodhuar nga:: Atrium Innovations
PO.Kutia 1025, NL-1300 BA Almere, Hollandë
Tel.:+31 36 546 09 50, www.minami-nutrition.com
Prodhuar në BE.
Distributor: Grandevita d.o.o., Jalnova ulica 49, 1000 Ljubljana

Përdorimi dhe dozimi:Fëmijët mbi 3 vjeç këshillohen të marrin 1 kapsulë MINAMI MorDHA Kids 3+ në ditë dhe të rriturit 2 kapsula MINAMI MorDHA Kids 3+ në ditë në mes të ushqimit dhe me pak lëng. Ju gjithashtu mund të përtypni ose hapni kapsulat dhe përmbajtjen ta përzieni me ushqimin.

Ruajtja: Ruhet në vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ° C) dhe i mbrojtur nga rrezet e diellit. Jo në ngrirje!
Mbajeni në vende të paarritshme nga fëmijët!

Doza e rekomanduar ditore nuk duhet të tejkalohet.
Shtesat ushqimore nuk janë zëvendësuese të një ushqyerje të ekuilibruar dhe të larmishme.
Një ushqyerje e ekuilibruar dhe e larmishme, si dhe një mënyrë jetese e shëndetshme janë shumë të rëndësishme për shëndetin tuaj.

Any questions? Contact us and we will be happy to help.