Jalnova ulica 49 1000 Ljubljana
+386 70 506 505 info@grandevita.si
Close

90% OMEGA -3 & ANTIOKSIDANTE
Plus ekstrakt ulliri

Mbështet sistemin imunitar dhe redukton lodhjen.

Kategori: , , , Product ID: 1120

Përbërja e pasur e MorEPA GOLD karakterizohet nga përbërësit e vajit të ullirit me hidroksitirozol dhe vaj esencial të hudhrës, të cilët janë pjesë e një ushqyerje të shëndetshme mesdhetare.
Vitamina C dhe zinku luajnë një rol në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidues. Vitamina B12, Vitamina C dhe acidi folik ndihmojn në reduktimin e lodhjes dhe rraskapitjes. Zinku dhe acidi folik luajnë rol në funksionimin normal të sistemit imunitar. Acidet yndyrore Omega-3 EPA dhe DHA luajnë rol në funksionimin e zemrës.. Efekti i dobishëm në zemër arrihet me një marrje ditore prej të paktën 250 mg EPA dhe DHA.

5 ARSYET TE MIRA PËRSE DUHET TË ZGJEDHIM MorEPA GOLD:

  1.  Përmbajtje jashtëzakonisht e lartë omega-3
  2.  Procesi special i prodhimit (temperatura më e ulët, pa përdorim të tretësve)
  3. Raporti optimal i EPA me DHA
  4. Pastërti unike
  5. Prodhimi eko-miqësor

Paketimi: 48 g, 30 kapsula të buta me aromë portokalli

Përbërësit:koncentrat i vajit të peshkut (nga açuge, sardele dhe skumbri), xhelatina e peshkut, stabilizues: mono- dhe digliceridet, ruajtës lagështie: glicerol, vitamina C, ekstrakti i ullirit (Olea europaea, fruta), citrati i zinkut, koenzima Q10, vaji i ullirit (Olea europaea, fruta), aromë natyrale portokalli, ngjyra: oksid hekuri, antioksidant: një përzierje e ekstraktit të rozmarinës dhe tokoferolit (Miradoxan), acid folik, cianocobalamin, ekstrakt vaji esencial të hudhrës.

Një kapsulë e butë përmban  
Koncetrat i vajit të peshkut të thellësive të detit 787 mg
Acide yndyrore omega-3 720 mg
– EPA (Acid Eicosapentaenoic) 500 mg
– DHA (Acid Docosahexaenoic) 150 mg
Antioksidantë
– Vitamina C (100 % RDA*) 80 mg
– Zink (150 % RDA*) 15 mg
– Hydroxytyrosol (ekstrakt ulliri) 5 mg
Koenzima Q10 30 mg
Acidi folik (200 % RDA*) 400 µg
Ekstrakt vaji esencial i hudhrës 20 µg
VitaminA B12 (100 % RDA*) 2,5 µg

*RDA – konsumi ditor i rekomanduar për të rriturit në përqindje

Produkti nuk përmban gluten dhe laktozë.

Procesi i prodhimit i konfirmuar në regjistrin EMAS.

Prodhuar nga:: Atrium Innovations
PO.Kutia 1025, NL-1300 BA Almere, Hollandë
Tel.:+31 36 546 09 50, www.minami-nutrition.com
Prodhuar në BE.
Distributor: Grandevita d.o.o., Jalnova ulica 49, 1000 Ljubljana

Përdorimi dhe dozimI:Të rriturit këshillohen të marrin 1 kapsulë të MorEPA GOLD çdo ditë në mes të ushqimit dhe me pak lëng.

Ruajtja: Ruhet në vend të freskët dhe të thatë (deri në 25 ° C) dhe i mbrojtur nga rrezet e diellit. Jo në ngrirje!
Mbajeni në vende të paarritshme nga fëmijët!

Doza e rekomanduar ditore nuk duhet të tejkalohet.
Shtesat ushqimore nuk janë zëvendësuese të një ushqyerje të ekuilibruar dhe të larmishme.
Një ushqyerje e ekuilibruar dhe e larmishme, si dhe një mënyrë jetese e shëndetshme janë shumë të rëndësishme për shëndetin tuaj.

Any questions? Contact us and we will be happy to help.